Eveline – najsłynniejszy polski eksporter kosmetyków

2021-04-26

Polska marka Eveline Cosmetics powstała w 1983 roku. Według ekspertów rynku kosmetycznego firma jest uznawana za jednego z największych producentów kosmetyków w Europie.

Eveline – światowa marka

Produkty tej marki kosmetycznej można znaleźć w 45 krajach świata. Asortyment marki obejmuje około 700 produktów kosmetycznych, w tym: kremy, toniki, maski, produkty do depilacji, balsamy, a także szampony oraz kosmetyki przeciwstarzeniowe itp. Kosmetyki dekoracyjne obejmują wszelkie produkty do codziennej pielęgnacji ciała oraz tworzenia efektownych makijaży i nawilżaniu skóry. Na szczególną uwagę zasługują linie kosmetyczne: „Oligoproxygen”, „Line 30”, efekt botoksu, z czystą witaminą „C”, „Q10 + R”, „Golden Series”.

Eveline – dla kobiet w każdym wieku

Te kosmetyki są produkowane dla kobiet w każdym wieku. Od początku strategia rozwijania firmy oparta jest na dwóch zasadach: Nieustanne doskonalenie i podnoszenie jakości oraz stosowanie innowacyjnych technologii. Dlatego wiele produktów jest tworzona zgodnie z licencją od francuskich firm kosmetycznych. Surowce do wyrobów dostarczane są przez znane firmy z Anglii, Szwajcarii czy Niemiec. O jakości produktów niech świadczy fakt, że obecnie ponad 50% preparatów trafia na eksport. Firma zdecydowanie podbiła rynki wschodnie i państw byłego układu warszawskiego. Kosmetyki są obecne w sklepach na Węgrzech, Ukrainie, Słowacji, Rosji oraz w Czechach czy nawet Kazachstanie.

Produkty kosmetyczne Eveline

Znak towarowy został zarejestrowany w 1983 roku. Od tego czasu firma uzyskała wiele nagród jeśli chodzi o swoje produkty. W 2015 roku profesjonalna seria Spa Professional Argan & Vanilla zdobyła międzynarodową nagrodę w kategorii „Prix D'Excellence de la Beaute”. Zwrócono również uwagę na serię Diamonds & 24k GOLD, która otrzymała złoty medal na prestiżowej wystawie InterCHARM. Asortyment dzieli się na dwie główne grupy: „Kosmetyki dekoracyjne” i „Pielęgnacja”. Kategoria „Pielęgnacja” obejmuje:

  • Kosmetyki do twarzy,
  • Kosmetyki do ciała,
  • Ochrona przed słońcem,
  • Kosmetyki dla mężczyzn,
  • Produkty do pielęgnacji włosów.

W kategorii „Kosmetyki dekoracyjne” znajdziemy:

  • Produkty do makijażu twarzy,
  • Produkty do paznokci,
  • Kosmetyki do ust,
  • Kosmetyki do twarzy.

Do preparatów dekoracyjnych zaliczamy podkłady, pudry, pomadki higieniczne, błyszczyki, lakiery do paznokci, itp. Wspominając kosmetyki pielęgnacyjne, możemy tu wyróżnić produkty do mycia i pielęgnacji skóry, produkty antycellulitowe maski i kremy przeciwsłoneczne. Większość kosmetyków zawiera zioła, oleje i ekstrakty, które odżywiają skórę i czynią ją bardziej odporną na uszkodzenia i wysuszenie. Wiele kosmetyków jest też produkowana wyłącznie z użyciem naturalnych składników i nadaję się do użycia dla wegan czy wegetarian.