Lakiery hybrydowe. Czym są i jak działają?

2020-11-18

Lakiery hybrydowe w ostatnich latach podbiły świat stylizacji paznokci. Wszystko za sprawą ich ciekawych właściwości, które pozwalają na oszczędzenie dużej ilości czasu we współczesnym życiu toczącym się w bardzo szybkim tempie. Na czym dokładnie polega działanie takich lakierów i co sprawiło, że stały się one takim fenomenem?

Czym są lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe dostępne tutaj - to nic innego, jak polimerowa substancja cechująca się wysoką trwałością i intensywnością barw. Początkowo występuje ona w formie płynnej, jednak twardnieje pod wpływem światła UV. Z tego powodu po pomalowaniu paznokci nie trzeba martwić się tym, że lakier zaschnie za wcześnie. Konieczne jest bowiem użycie specjalnej lampy UV lub UV LED, która utwardza hybrydę w kilkadziesiąt sekund.

Przed nałożeniem koloru należy także zastosować specjalną bazę. To samo dotyczy ostatnich etapów tworzenia manicure hybrydowego. Musi on bowiem zostać zabezpieczony specjalnym top coatem, który twardnieje tak samo, jak kolorowe lakiery tego typu.

Zalety lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe stały się tak popularne ze względu na swoją trwałość oraz sposób utrwalania. Pozwalają one bowiem na tworzenie bardzo precyzyjnych wzorów bez obawy o popełnienie pomyłki psującej uzyskany efekt. Lakiery tego typu można bowiem utwardzać warstwa po warstwie i element po elemencie, a jakiekolwiek błędy da się z powodzeniem usunąć, ścierając fragment i nie poddając go działaniu lampy UV. Taka właściwość hybrydy trafia w gusta osób kochających misterne wzorki, często przypominające prawdziwe dzieła sztuki.

Ogromną zaletą lakierów hybrydowych jest również fakt, że nie wymagają one poprawiania co kilka dni. Odpowiednio zaaplikowane mogą pełnić swoją funkcję przez około 3 tygodnie, jednak należy pamiętać, że paznokcie rosną, a więc z czasem pojawi się odrost wymagający zdjęcia hybrydy i zaaplikowania jej ponownie. Bez względu na ten fakt, lakiery hybrydowe trafiają w gusta osób żyjących w szybkim tempie, które nie pozwala na wykonywanie manicure zbyt często.

Lakiery hybrydowe a ich klasyczne odpowiedniki

Stosowanie lakierów hybrydowych jest znacznie droższym przedsięwzięciem niż postawienie na ich klasyczne odpowiedniki. Produkty czołowych marek na rynku kosztują od 20 do nawet 40 zł za sztukę, co dla niektórych osób może być problemem. Warto jednak pamiętać, że manicure hybrydowy wykonuje się około 2 razy w miesiącu, dlatego ostateczna cena nie jest aż tak dotkliwa.

Lakiery hybrydowe są także znacznie bardziej trwałe i nie odpryskują podczas podstawowych czynności, takich jak mycie naczyń. Tworzą one również grubą warstwę na płytce paznokcia, doskonale go utwardzając.