Minerały do makijażu od Annabelle Minerals

2021-08-03

Annabelle Minerals to znana polska marka naturalnych, przyjaznych dla środowiska kosmetyków.


Filozofia firmy Annabelle Minerals

Założyciele i właściciele firmy postawili sobie za cel wyprodukowanie kosmetyków do makijażu, które w 100% składać będą się z naturalnych składników. W tym przypadku wybór padł na minerały, których właściwości dekoracyjne znane są ludzkości od wieków. Minerały nie tylko pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego efektu dekoracyjnego, ale są też bezpieczniejsze i zdrowsze dla naszej skóry niż nawet najlepszej jakości składniki chemiczne. Produkty od Annabelle Minerals pozbawione są zatem silikonu, parabenów czy substancji zapachowych, które, choć przedłużają trwałość produktu, to są w perspektywie szkodliwe dla naszego organizmu i mają właściwości starzeniowe. Firma dba też o jakość produkowanych przez siebie kosmetyków. Wszystkie produkty oznaczone są certyfikatem ISO 9001, a także ISO 14001.

Annabelle Minerals – z miłości do zdrowej skóry

Składniki nieorganiczne użyte do produkcji kosmetyków mineralnych przede wszystkim hamują powstawanie bakterii, a tym samym skóra jest zdrowsza i pozbawiona wyprysków. Tradycyjny makijaż, wykorzystujący różne płynne konsystencje, jest bardzo tłusty i gęsty. Warstwa skórna, która jest podatna na wypryski, ma tendencje do wzmożonej produkcji potu, a tym samym szybciej ulega zabrudzeniu, a pozostający na niej makijaż zatyka pory. Efektem jest jeszcze większa liczba wyprysków. Natomiast przy makijażu mineralnym wszelkie niedoskonałości można zamaskować do czasu ich zagojenia. Kosmetyki mineralne nie zawierają substancji zapachowych, chemicznych ani konserwantów. Oznacza to, że są optymalne do naturalnego makijażu i rzadziej podrażniają skórę.

Twoja skóra może spokojnie oddychać

Produkty mineralne pozwalają swobodnie skórze oddychać. Kiedy cierpisz z powodu różnych zaczerwienień, podrażnień, wyprysków, musisz ułatwić skórze wchłanianie tlenu, aby wyleczyć niedoskonałości. Przy pomocy kosmetyków mineralnych urazy goją się znacznie szybciej i masz możliwość zamaskowania problematycznych miejsc. Makijaż mineralny zapewnia mocniejsze krycie, a jednocześnie sprawia, że skóra wygląda całkowicie naturalnie. Inaczej niż tradycyjne, chemiczne produkty, ten makijaż możesz nakładać w postaci wielu warstw, aby uzyskać dokładnie taki wygląd, jaki chcesz – bez wrażenia sztuczności i efektu maski. Kosmetyki mineralne, odpowiednio stosowane, redukują oznaki starzenia się skóry. Tradycyjne kosmetyki, zwłaszcza podkłady, mają tendencję do gromadzenia się w drobnych zmarszczkach i pęknięciach skóry. Kosmetyki mineralne natomiast pozwalają uzyskać efekt soft focus, kiedy wszystkie linie są najbardziej rozmyte, co dodaje skórze młodości i jędrności.