Najlepsze perfumy męskie a podróbki
2021-06-04
Nawet najlepsze perfumy męskie są podrabiane i sprzedawane jako oryginały w atrakcyjnych cenach. Jak odróżnić podrobione perfumy od tych, które tylko je udają?
Najlepsze perfumy męskie – czym się wyróżniają?
Kupujący często pytają sprzedawców o jakość ich produktów. Czy są oryginalne, czy nie? W jakim kraju zostały wyprodukowane? Dlaczego ich cena jest wyższa / niższa niż w innym punkcie sprzedaży? Wszystkie te czynniki faktycznie mogą sugerować, że mamy do czynienia z podróbkami oryginalnych perfum - cena również ma wpływ więc zastawiające są tanie perfumy męskie .
Oryginalne perfumy męskie są produkowane tylko pod egidą konkretnej marki. To na przykład Dior, Chanel, Guerlain, Givenchy, wyprodukowane we Francji. W tej kategorii są też wyjątki: D&G (Włochy) i Hugo Boss (Niemcy) są produkowane w fabryce Procter&Gamble w Wielkiej Brytanii. Dotyczy to również zapachów, na przykład JaiOse firmy Guy Laroche i Climat firmy Lancome, ponieważ producent tych zapachów zaprzestał ich produkcji, przenosząc prawa do produkcji na inną firmę. Podróbki to zapachy, które starają się „udawać” perfumy stworzone przez znaną firmę. Podróbkę można sprzedawać, wymyślając inne wersje, nazywając ją analogiem, licencją, kopią, wersją i innymi podobnymi słowami. Licencjonowane zapachy, jedynie naśladują oryginał. Krajami produkcji takich wód toaletowych i perfum są Turcja, Syria, Chiny, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chorwacja, Rosja. Najgorsza jakość perfum pochodzi z tych sprowadzonych z Rosji i Chin, a najlepsza z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oryginalne perfumy cechuje lepszy i trwalszy aromat. Jeśli porównamy kopie oryginału wykonane w Syrii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to raczej nie zauważymy różnicy między nimi. Jednak kiedy porównamy oryginał i licencje, to różnica będzie widoczna, nawet dla osoby niemającej doświadczenia w odróżnianiu perfum.
Najlepsze perfumy męskie – jak je rozpoznać?
Ważne jest już samo opakowanie. Celofan nie powinien być bardzo gruby i szczelny, a szew połączenia wykonanego metodą termiczną powinien być schludny, prosty, umieszczony z tyłu lub z boku. Opakowanie celofanowe powinno ściśle przylegać, bez wystających części, a jego łączenia u góry i na dole powinny być zapieczętowane stemplami w kształcie prostokąta lub koła. Niektórzy producenci nie pakują niektórych perfum specjalnie w celofan. Na przykład Davidoff, Shiseido i Hugo Bossa. Wszystkie napisy powinny być wyraźne, nienaruszone. Na dole powinien znajdować się numer wydrukowany na drukarce lub wykonany metodą wytłaczania.
Wysokiej jakości opakowanie wykonane jest ze specjalnego rodzaju tektury, co pozwala wyczuć różnicę między kopią a oryginałem. Kolorowe pudełko powinno mieć tekturową wewnętrzną część, która powinna mocno przymocować butelkę. W przypadku podróbek jest to zwykle niskiej jakości tektura, lub element ten nie występuje w ogóle. Najlepsze perfumy męskie są rozlewane w butelki, które powinny być gładkie, jednolite kolorystycznie, bez bąbelków. Butelki wysokiej jakości powstają czasem ręcznie, co wpływa na ich koszt. W przypadku podróbek wybiera się tańszą metodę. Napisy na podróbkach są często rozmyte, na wpół zatarte, nierówne. Jeszcze łatwiej jest zidentyfikować kopię po pokrywie, ponieważ nie tylko kupujący, ale także producenci nie uważają tego za ważną część opakowania. Ci, którzy produkują oryginalne perfumy, używają do produkcji czapek opatentowanego plastiku, którego skład jest utrzymywany w tajemnicy. Technologia, za pomocą której powstają nasadki oryginalnych perfum, nie jest dostępna dla tych, którzy tworzą podróbki, dzięki czemu nasadki mogą być nierównomiernie zabarwione, z zadziorami, bardzo lekkie i zaokrąglone.
Numer partii (numer seryjny), który ma być nadrukowany lub wytłoczony na pudełku, składa się z cyfr i liter. Na dnie butelki powinien być dokładnie taki sam, nałożony laserem, farbą lub wytłaczaniem. Konieczne jest sprawdzenie aromatu, chociaż dla osób niewprawionych rozróżnienie zapachu może być trudne. Oryginalne perfumy są tak złożone, że prawie niemożliwe jest rozróżnienie każdego składnika (od 40 do 1000), podczas gdy w podróbce może ich być tylko 5, maksymalnie 10 składników. Zapach należy nałożyć na skórę i trzymać przez co najmniej 10 minut. W tym czasie nie powinien się zbytnio zmieniać.