Peeling enzymatyczny - pielęgnacja cery to podstawa!
2021-03-15
Rytuał pielęgnacji skóry twarzy stosuje wiele kobiet, wiedząc, jak ważna jest to czynność. Jednym z głównych jej elementów jest peeling, czyli pozbywanie się starego, martwego naskórka. Do tego celu można stosować albo peelingi ziarniste, albo peelingi enzymatyczne. Dziś skupimy się na tych drugich. Jakie zalety płyną z ich stosowania?
Czym tak naprawdę są peelingi enzymatyczne?
Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które można określić tym mianem. Mają one zastosowanie powierzchniowe, oddziałując na górną warstwę naskórka. Bazują zazwyczaj na enzymach naturalnych, pochodzących z roślin, które rozpuszczają martwy naskórek i oczyszczają powierzchnię twarzy lub skórę głowy (w zależności od miejsca zastosowania). Sprzyjają również produkcji nowych komórek naskórka. Wpływają także na poprawę elastyczności i ogólnego wyglądu skóry. Pozwalają bezpiecznie i mało inwazyjnie pozbyć się suchych skórek, lubiących gromadzić się zwłaszcza przy skrzydełkach nosowych. Wypeelingowana cera lepiej wchłonie kosmetyki, które mają służyć nawilżeniu i odżywieniu głębiej położonych warstw. Zdecydowanie korzystniej oczyszczona skóra prezentuje się też po wykonaniu makijażu, gdyż jej jednolita, elastyczna i zdrowa powierzchnia stanowi dobrą bazę do rozprowadzenia podkładu, korektora czy różu. Biorąc pod uwagę szereg korzyści płynących z zastosowania peelingu enzymatycznego, warto włączyć go do domowego rytuału pielęgnacyjnego. Peeling do cery naczynkowej jest delikatnym, ale skutecznym narzędziem w pielęgnacji tego rodzaju skóry. Dzięki swojej formule, peeling usuwa martwe komórki skóry, wygładza jej strukturę i poprawia mikrokrążenie, jednocześnie minimalizując podatność na powstawanie pajączków oraz widoczność rozszerzonych naczynek krwionośnych. Odpowiednio dobrany peeling do cery naczynkowej może przynieść ulgę, odświeżyć i przywrócić skórze równowagę, jednocześnie minimalizując podrażnienia i uczucie dyskomfortu.
Peeling enzymatyczny – czym różni się od peelingu ziarnistego?
O potrzebie peelingowania skóry, czyli procesu pozbywania się martwego naskórka, wie niemal każdy. Czym innym jednak jest oczyszczanie skóry z użyciem peelingu ziarnistego, a czym innym przy zastosowaniu peelingu enzymatycznego. Kluczową różnicą jest brak konieczności pocierania skóry twarzy w czasie korzystania z substancji drugiego rodzaju. To z kolei ogranicza problem ingerowania w strukturę skóry. Warto mieć na uwadze, że enzymy zawarte w roślinach i ziołach wykazują właściwości przeciwzapalne, dlatego są zalecane również dla osób mających cerę wyjątkowo wrażliwą i skłonną do zaczerwienień czy podrażnień.
Jaka jest metoda działania tego typu kosmetyków?
Jeśli chodzi o użycie peelingu enzymatycznego, to mamy tutaj do czynienia z rozpuszczaniem martwego naskórka przy użyciu enzymów zawartych w preparacie. Co ciekawe, można przy jego stosowaniu przeprowadzić nie tylko złuszczanie skóry twarzy, ale także głowy. W drogeriach można nabyć zarówno produkty bazujące na enzymach pochodzenia naturalnego (roślinnego), jak też te syntetycznego (na przykład keratolinę).
Podsumowując, warto włączyć rytuał oczyszczania twarzy za pomocą peelingu enzymatycznego do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. To świetny sposób na poprawę kolorytu po okresie jesienno-zimowym oraz uzyskanie efektu rozjaśnienia cery.